Prečo sa oplatí využívať služby Liwinger Management?

Prečo sa oplatí využívať služby Liwinger Management?

Martin Pinter
Liwinger Management

Predávate alebo kupujete byt, dom, prípadne inú nehnuteľnosť? Možno sa pohrávate s myšlienkou zvládnuť celý tento proces svojpomocne. Nebudete predsa platiť nejakej realitnej kancelárii, no nie? Pozrite sa, prečo môže byť kúpa alebo predaj nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu Liwinger Management výhodným riešením…

Keď sa pozriete na stránky ktorejkoľvek realitnej kancelárie, stopercentne sa stretnete s nekonečnými litániami o tom, prečo sa oplatí využiť služby tej-ktorej „realitky“ a prečo je kúpa bytu alebo domu svojpomocne hlúposť. Ako logicky zvažujúci človek si však poviete, že realitná kancelária si týmito textmi len robí reklamu a určite preháňa, vyhľadať si predsa nejaké byty a domy na predaj na internete predsa nie je náročné a rovnako náročné nie je ani predať nehnuteľnosť. Len pár „papierovačiek“ a je to, poviete si… Poďme si teda spoločne problematiku predaja a kúpy nehnuteľnosti rozbiť na drobné a pozrieť sa, či je to skutočne také jednoduché, ako sa to niekomu zdá.

Veľmi dlhé večery

Kúpa nehnuteľnosti je veľká vec. Bežný človek kupuje nehnuteľnosť dvakrát za život, na výbere toho najlepšieho si tak dávame záležať. Nikto asi nie je tak veľký blázon, aby niekoľko desiatok až stoviek tisíc eur investoval do nehnuteľnosti, na ktorú klikol po piatich minútach „scrollovania“ portálu s nehnuteľnosťami na predaj. Ak vyberáte nehnuteľnosť svojpomocne, časom sa pristihnete pri tom, ako niekoľko hodín vkuse trávite na rôznych realitných weboch. Trávite na nich čoraz viac a viac času. Neustále rozmýšľate nad možnosťami, chodíte na obhliadky, až si nakoniec uvedomíte, že žijete v jednom veľkom neusporiadanom realitnom chaose. Kúpa nehnuteľnosti vás nemá psychicky zruinovať, má to byť zábava!

Práve tu sa k slovu dostávajú realitné kancelárie s ľuďmi, ktorí majú vo svete predaja realít dlhoročné skúsenosti. Títo profesionáli majú najaktuálnejšie informácie, veľmi dobre vedia, aké nehnuteľnosti sú v ich regióne pôsobenia na predaj a aké sú ich ceny. Vedia odhadnúť, ako sa bude vyvíjať realitný trh a pomôžu vám pri výbere nehnuteľnosti rozšíriť obzory. S pomocou realitnej kancelárie tak viete získať tú najvýhodnejšiu nehnuteľnosť pre vás za krátky čas a s mnohými benefitmi naviac.

Predaj bez námahy

Podobná schéma platí aj pri predaji nehnuteľnosti. Ak chcete fotiť a pridávať inzeráty, tráviť dni neustálym dvíhaním telefonátov, odpovedaním na e-maily, obhliadkami, vysvetľovaním a opisovaním skutočností týkajúcich sa vami predávanej nehnuteľnosti, nekonečným papierovaním na rôznych úradoch a študovaním zákonov a rád, ako vypracovať jednotlivé zmluvy, nech sa páči, svoju nehnuteľnosť môžete pokojne predať svojpomocne a realitnej kancelárií nezaplatiť ani cent. Vlastne, nechceli ste byť v živote realitným maklérom?

Predaj cez realitnú kanceláriu je tak najmä pohodlnejším riešením. Áno, realitná kancelária si z ceny nehnuteľnosti vezme nejakú províziu, no vyrieši za vás profesionálne fotografie, pridanie inzerátov plus aktívne vyhľadávanie potenciálnych kupcov, obhliadky, vypracovanie zmlúv overenými právnikmi a kompletný prevod nehnuteľnosti na nového majiteľa.

Je tak len na vás, či využijete služby realitných kancelárií alebo budete riešiť predaj a kúpu nehnuteľnosti po svojom. No jedno je isté – pri spolupráci s „realitkou“ môžete len získať.