Rozhovor so zakladateľom realitnej kancelárie Liwinger Management

Rozhovor so zakladateľom realitnej kancelárie Liwinger Management

Martin Pinter
Liwinger Management

Zakladateľom realitnej kancelárie Liwinger Management je Martin Pinter, ktorý vníma prácu s realitami osobne. Cieľom kancelárie je okrem iného byť pre klienta silným partnerom v akejkoľvek situácii. Aké služby a benefity získate spoluprácou s odborníkmi z Liwinger Management.?

Od kedy sa venujete realitám a práci s nehnuteľnosťami?

Prvý krát som prišiel do kontaktu s realitnými službami v roku 2003, pri mojom študijnom pobyte v Austrálskom Sydney. S priateľkou sme si hľadali prenájom a už vtedy ma oslovila profesionalita, s akou makléri vystupovali pri obhliadkach. Všetko bolo do detailu naplánované, obdržali sme kompletné informácie aj s pdf dokumentom o danej nehnuteľnosti. Maklér vedel odpovedať na všetky naše otázky a v neposlednom rade aj dress code zodpovedal profesionálnej službe. Povedal som si, že to bude náhoda, ale potvrdilo sa mi to aj pri druhej zmene bývania, kedy sme taktiež dostali 100% servis. Počas štúdia som sa neskôr zaujímal o prácu, ako takú a snažil som sa nazbierať čo najviac vedomostí o tejto službe. Po príchode na Slovensko som si spravil prieskum konkurencie a zistil som, že úroveň tejto služby na Slovensku je na nízkej úrovni. A tak, v roku 2011, som sa rozhodol založiť realitnú kanceláriu pod hlavičkou Pinter & Partners real estate, ktorá by nastavila štandard o level vyššie. Počas šiestich rokov na trhu sme sa vyprofilovali do segmentu luxusnejších nehnuteľností, čo malo za následok rebrand na novú značku Liwinger Management, rozšírenie služieb a vznik divízie Liwinger Development, pomocou ktorej chceme našim klientom prinášať kvalitné bývanie, v podobe menších developerských projektov.

Ako vy osobne vnímate reality a prácu s nehnuteľnosťami?

Reality a prácu s nimi vnímam veľmi osobne. Často pomáhame klientom s ich celoživotnými úsporami, čo nás zaväzuje k maximálnemu nasadeniu, aby celý obchod prebehol hladko. Veľakrát pre našich klientov začína po presťahovaní nová etapa života a preto je dôležité, aby sme im vedeli ponúknuť služby silného partnera, na ktorého sa budú vedieť spoľahnúť v akejkoľvek situácii.

V čom spočíva filozofia realitnej kancelárie Liwinger Management?

Filozofiou značky Liwinger Management je ponúkať klientom nadštandardný servis a služby, ktoré sa netýkajú len predaja či kúpy nehnuteľnosti. Náš tím je zložený z odborníkov a špecialistov na právo, financie a iné oblasti, takže sme našim klientom k dispozícii naozaj v akejkoľvek životnej situácii. Pre našich klientov sme stabilnými a silnými partnermi, čo je vidieť na komunikácii a celkovom prístupe, ktorý voči klientom máme.

Čím sa odlišujete od bežných realitných kancelárií?

Našou konkurenčnou výhodou je komplexnosť služby, ktorú ponúkame. Všetky procesy zabezpečujeme pod jednou strechou, od realitnej činnosti, právneho, notárskeho a finančného servisu, až po poistenie nehnuteľnosti. Klient nemusí nikam chodiť a všetko vybaví u nás v kancelárii. Vieme teda zabezpečiť plynulý priebeh obchodu a v prípade komplikácie vieme flexibilne reagovať na danú situáciu. Nevznikajú teda žiadne komunikačné chaosy.

Ako vyzerá privátny realitný manažment v podaní realitnej kancelárie Liwinger Management?

Našim cieľom je klientom ponúknuť nadštandardný servis. Od prvého stretnutia, kde sa snažíme identifikovať klientove potreby, až po odovzdanie nehnuteľnosti. S klientom komunikujeme a informujeme ho o všetkých náležitostiach obchodu. Dôkazom toho je aj služba concierge, ktorú poskytujeme svojim klientom. Môžu sa teda na nás obrátiť s akoukoľvek požiadavkou, aby ich proces predaja alebo prenájmu nehnuteľnosti zaťažoval čo najmenej a mohli sa teda naplno venovať svojej práci alebo rodine. 

Prečo ste sa rozhodli venovať oblasti realít?

Vždy ma bavila architektúra a spoznávanie nových kultúr. Každá nehnuteľnosť je jedinečná svojim príbehom a emóciou.

Aké služby sú u vás k dispozícii?

Pre svojich klientov ponúkame všetky služby „inhouse“ aby nestrácali čas behaním po rôznych inštitúciách. Od realitného servisu, právneho servisu, finančného poradenstva, poistenia nehnuteľností až po notára sediaceho u nás v zasadačke pri podpisovaní kúpnych zmlúv.

Medzi vašimi službami je aj napríklad právne poradenstvo či finančné poradenstvo. Pre tieto oblasti máte v tíme samostatných odborníkov? Kedy a ako sú klientom k dispozícii?

Presne tak. Každú oblasť zastrešuje špecialista, ktorý je pre našich klientov, ako počas obchodu, tak aj mimo neho kedykoľvek k dispozícii.

Máte vo vašom portfóliu služby, ktoré by sa dali označiť oproti iným realitným kanceláriám ako nadštandardné? Ak áno, aké konkrétne to sú?

Medzi naše nadštandardné služby patrí určite concierge service, ktorý môžu klienti využiť kedykoľvek s akoukoľvek požiadavkou. Či už potrebujú zabezpečiť upratovanie, sťahovanie alebo odvoz z letiska domov. A taktiež komplexné finančné poradenstvo, pomocou ktorého vieme optimalizovať klientove portfólio a zabezpečiť, aby jeho zhodnocovanie bolo čo najefektívnejšie.

Ak by ste mohli charakterizovať váš tím 3 slovami, respektíve vlastnosťami, aké by to boli?

Ústretový, profesionálny a spoľahlivý.

Aké sú vo všeobecnosti priority realitnej kancelárie Liwinger Management?

Medzi naše priority patrí diskrétnosť a korektnosť. To znamená, že s klientom a informáciami narábame vždy citlivo a taktiež sa snažíme o korektnú spoluprácu, aby boli obe strany po ukončení obchodu spokojné.